Udruga Echo pomaže konkurentnosti mladih u turizmu – Besplatne radionice vještina za mlade od 18 do 29 godina
Nove vještine za zapošljavanje u turizmu je projekt, kojim će se mlade obučiti kako da ojačaju svoje komunikacijske vještine, kako se nositi s potrebnim vještinama u svakodnevnom radu u timu i sve o poduzetništvu
Nove vještine za zapošljavanje u turizmu je projekt, kojim će se mlade obučiti kako da ojačaju svoje komunikacijske vještine, kako se nositi s potrebnim vještinama u svakodnevnom radu u timu i sve o poduzetništvu
Projektom „Nove vještine za zapošljavanje u turizmu“ Udruga ECHO pomaže nezaposlenim mladim ljudima od 18 do 29 godina i za njih organizira besplatne radionice preko Zoom platforme, kako bi stekli nove vještine i pronašli posao u turizmu.
Za mlade će se organizirati radionice s tri modula. U prvom modulu će učiti kako ojačati svoje komunikacijske i socijalne vještine, u drugom modulu će učiti vještine pri zapošljavanju, pa će naučiti učinkovito rješavati probleme, upravljati svojim vremenom i biti dobar timski igrač. A u trećem modulu će učiti o start-upovima i poduzetništvu, kako postati poduzetnikom, što to u praksi znači i s čime se sve poduzetnici susreću.
Nakon završenih radionica će mladi polaznici postati konkurentniji na tržištu rada, posebno u turizmu, a što je važno za njih jer se teško zapošljavaju, uglavnom dobivaju ugovore o radu na određeno vrijeme, nepuno radno vrijeme ili, pak, sudjeluju samo u pripravničkom programu. Sve to ih čini ranjivima u krizama jer ih poslodavci prve otpuštaju, čim gospodarstvo oslabi. Upravo takvo što mladi mogu spriječiti, kada savladaju vještine iz ovoga projekta.
Prve besplatne radionice počinju 30. lipnja, a prijave za mlade od 18 do 29 godina su na poveznici
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4uyUMdgytorhCwIz_4pvn-sonqTmYmfhbLIj02XATtMGEng/viewform
Projekt se provodi uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade jer su mladi od 18 do 29 godina, koji nisu zaposleni i ne obrazuju se, u velikom problemu da ne obole od depresije ili upadnu u začarani krug beznađa. Takvi su mladi izloženi i riziku od siromaštva, ali i jako neizvjesne budućnosti. Oni pripadaju tzv. NEET skupini, a riječ je o akronimu koji označava mlade koji nisu zaposleni, ne obrazuju se, niti usavršavaju (Not in Employment, Education or Training).
S obzirom da taj problem nije samo problem u našoj zemlji, u mnogim zemljama i na europskoj razini se potiče te mlade da mijenjaju svoje navike, steknu nove vještine, zaposle se i uključe u društvo.
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?