GOSPODARSTVO

Vrkić opovrgnuo nagađanja: Arriva ne ulazi u vlasničku strukturu GPP-a!

Vrkić odgovorio kako je to ''jednako kao kad bi netko u Španjolskoj pročitao da grad Osijek kupuje 'Barcelonu'''.

    Objavljeno 05.02.2019
    Antonela Verković

    Jučer je održana sjednica Gradskog vijeća, što je naša fotoreporterka i zabilježila. Kako je bilo? Pogledajte na fotografijama!

    Na sjednici Gradskog vijeća, odgovarajući na pitanje vijećnika o tome imaju li radnici GPP-a razloga za zabrinutost zbog medijskih napisa o navodnom preuzimanju te gradske tvrtke, Vrkić je odgovorio kako je to “jednako kad bi netko u Španjolskoj pročitao da grad Osijek kupuje ‘Barcelonu'”.

    Dakle, gradonačelnik je opovrgnuo medijska nagađanja o ulasku međunarodne prijevozničke tvrtke Arrive u vlasničku strukturu osječkoga Gradskog prijevoza putnika (GPP), ocjenjujući kako je ta ideja apsurdna u situaciji kada je pokrenut projekt obnove gradskog javnog prijevoza vrijedan oko 100 milijuna eura – piše Nacionalniportal.hr prenoseći HINA-u.

    Takvu ideju ocijenio je apsurdnom nakon što je počeo projekt obnove javnoga gradskog prijevoza, vrijedan oko 100 milijuna eura, a koji uključuje obnovu prometne infrastrukture, izgradnju nove remize, kupnju niskopodnih tramvaja te nedavnu nabavu novih niskopodnih autobusa.

    AUTOBUSI

    Pozvao je vijećnike da se provozaju novim autobusima jer ga je, kako tvrdi, netko prijavio za zločinačko udruživanje kako bi umjesto novih bili kupljeni stari autobusi. Ocijenio je da je riječ o istoj priči kao i u prošlim slučajevima, kad ga se prijavljivalo zbog navodnog pogodovanja osječkom poduzetniku Marku Pipuniću te privatizacije NK Osijeka, kad je bio prijavljen za zločinačko udruživanje s osječkim poduzetnikom Ivanom Meštrovićem i mađarskim premijerom Viktorom Orbanom, čiji je prijatelj Lorinc Meszaros tada postao većinski vlasnik kluba.

    “To samo pokazuje koliko ozbiljni projekti imaju loših oponenata koji ili ništa ne razumiju ili ne mogu vjerovati da se nešto u ovome gradu može napraviti. Zaprepastio sam se kada sam u medijima vidio ove napise, a da nitko s nama nije razgovarao”, rekao je Vrkić.

    ODVOZ KOMUNALNOG OTPADA?!

    Odgovarajući na kritike vijećnika zbog nedavnog povećanja cijene odvoza komunalnog otpada, direktor gradske komunalne tvrtke Unikoma Davor Vić ustvrdio je kako oni cijenu nisu povećali, nego je Osijek, poput drugih gradova, morao postupiti po uredbi Vlade Republike Hrvatske da se građanima odvoz naplaćuje u skladu s predanom količinom otpada. Dodao je kako Osijek unatoč tome ima najnižu cijenu odvoza otpada u tom dijelu Hrvatske.

    Gradonačelnik Vrkić najavio je i mogućnost smanjivanja cijene ako se pokaže da je u njezinu strukturiranju napravljena pogreška.

    “Provjerit ću i ako utvrdimo da negdje nešto sistemski ne valja, to ćemo, ako treba, mijenjati već na idućoj sjednici Gradskog vijeća”, poručio je Vrkić.

    FOTO: Dubravka Krmpota (Osijek NEWS)

    Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

    VEZANE VIJESTI

    Uz niže cijene usluga, jedna od najvažnijih promjena odnosi se na ukidanje zasebne naplate pojedinih stavki

    Građanima Osijeka niže cijene dimnjačarskih usluga

    Gradska komunalna tvrtka UNIKOM od danas 15. lipnja započinje s obavljanjem dimnjačarskih poslova koje joj  je povjerio Grad Osijek. Uz Više…

    Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je kako je riječ o nastavku politike vraćanja komunalnih djelatnosti pod upravljanje grada i gradskih poduzeća, započete nakon preuzimanja gradske uprave 2021. godine

    Dimnjačarske usluge u Osijeku nakon dugogodišnje koncesije preuzima gradska tvrtka Unikom

    Gradsko vijeće Osijeka na 7. sjednici u četvrtak donijelo je odluku kojom će komunalnu djelatnost dimnjačarskih poslova ubuduće obavljati gradska Više…

    Najavljen je i sljedeći veliki projekt – izgradnja nove remize, za koju se trenutačno izrađuju rješenja i traže izvori financiranja

    Deset novih niskopodnih tramvaja stiglo u Osijek. Ukupna ulaganja u tramvajski sustav gotovo 100 milijuna eura

    Završetkom EU projekta „Nabava novih niskopodnih tramvaja za potrebe modernizacije tramvajskog voznog parka u Osijeku“, gradu je isporučeno 10 novih Više…

    VIŠE IZ KATEGORIJE

    Optika Anda pokrenula je najveći investicijski ciklus u svojoj povijesti, s planom otvaranja 16 novih poslovnica u samo mjesec dana

    Optika Anda u najvećem investicijskom ciklusu do sada: U mjesec dana otvara čak 16 novih poslovnica

    Zbog iznimne električne i toplinske vodljivosti, srebro se koristi u solarnim panelima, električnim vozilima, baterijama, mikročipovima, 5G infrastrukturi i tehnologijama povezanim s umjetnom inteligencijom

    Srebro pred nestašicom: zašto bi fizički metal mogao postati jedna od najvećih prilika desetljeća?

    Telefon ne zvoni, investitor se ne javlja, stotine tisuća eura koje su trebale sjesti na račun kasni već tjednima.

    Građevinarstvo na čelu vala stečajeva: kako se tvrtke mogu spasiti prije nego bude prekasno