ŽIVOT

Advent – Vaši komentari (72% negativnih, ali 99% pozitivnih reakcija) uz pitanje: Kako će izgledati dan na Adventu uz malo susnježice?

Naše je mišljenje irelevantno. Mi se nećemo miješati. Vaš autor, kada je bez obveza i automobila, miješa jedino crno i bijelo, kuhano :D

Objavljeno 17.11.2018
Alan Srčnik

Točno 224 Vaše reakcije na Facebook stranici OsijekNEWS-a imala je objava priopćenja Grada Osijeka o odabiru lokacija Adventa u Osijeku, k tome i 23 komentara, a koja su povukla ‘grananje’ rasprave do 39. Sedam puta je dijeljena objava. Pojedini komentari imali su k tome još više desetaka reakcija. Čitalo ju je približno 14.000 Osječanki i Osječana. Pojednostavljeno, važno Vam je gdje je i kada Advent u Osijeku. Jer, 14.000 je, ne usudimo se ni napisati koliko – možda posto Grada.

Odabir čak tri lokacije, jedne glavne i dvije mikrolokacije, donio je, rekli smo, priličan broj komentara, a među kojima prednjače negativni. Ideja da dvije mikrolokacije budu u Tvrđi i Ribarskoj ulici, blizu glavnog osječkog Trga, a s glavnom lokacijom u parku ispred Sokolskog doma, odnosno Parku kralja Petra Krešimira IV, nije Vam sjela u komentarima. Reakcije sugeriraju dobar odabir.

Statistički to izgleda ovako …

Ako uzmemo u obzir samo ‘lajkove’, 222 su pozitivna, što je 99,1%. Pa ipak, to može značiti i da ste tek pročitali, primili na znanje, prihvatili gdje je i kada Advent. A može značiti i da je 222 ljudi odlučilo ne komentirati, već samo reći – ok, super! Dakle, pokazati zadovoljstvo izborom.

A komentari su već bili brutalniji u svom kritičkom izdanju. Kada je bila riječ o pohvalama, bile su odmjerene, umjerene …

– Ljudima nikad udovoljiti . Gdje god se organizira ne valja . Nevjerojatno!!! Meni super sve i hvala Bogu da će biti na više lokacija – bio je pozitivni startni uvodnik.

– Stvar je u tome ako se park koji je zaštićen uništi, platit će štetu porezni obveznici – uslijedio je brz odgovor, a koji zaista otvara pitanje što će biti s parkom i kako će izgledati dan na Adventu uz malo susnježice, koja bi lako mogla raskvasiti tlo i dovesti nas do pitanja – zašto nisam obuo/la čizme …

– Klizalište je uvijek bilo na Sokolu i nema veze sa Adventom. Nije nikada niti imalo, osim onog malog jadnog klizališta na Trgu prošle godine. A događanja smjestiti u park je nakaradno,i park će biti devastiran. Neprilična lokacija i protiv sam toga! Loša ideja – nizala se rasprava.

– Usred zime smjestiti jedan tako veliki projekt u park. A što u slučaju kiše-padalina, što u slučaju da se u roku pola sata stvori kaljuža i blato? Zašto je donedavno uspješan projekt iz Tvrđe izbačen na glavni trg (gdje je podbacio), a sada je u potpunosti nepripremljena i nerazrađena manifestacija?! Nisu građani to zaslužili! Da ste djeci u srednjoj školi zadali kao projekt temu Adventa u Osijeku, bolje bi se pripremili. Izgleda da su svi s idejama otišli raditi u Njemačku – bila je prilično nezgodna elaboracija.

– Sviđa mi se. Mislim da će ugođaj biti vrhunski baš zbog lokacije.

– Odlično… bolje nego da se vrtimo u krug na jednom mjestu i naguravamo dok prolazi tramvaj. Park je odličan centralni advent. O Tvrđi da ne govorimo. Top lokacija! Napokon pametna ideja! – zaključuje se.

Statistički … Od 39 komentara neutralnih ili informativnih bilo je 14. Ostaje nam 25. Od toga, negativnih je bilo 18, ili 72%

Naše je mišljenje irelevantno. Mi se nećemo miješati. Vaš autor, kada je bez obveza i automobila, miješa jedino crno i bijelo, kuhano 😀

Međutim, kako je prednjačila u Vašim komentarima zabrinutost za park (blato, kiša), vjerujemo da u Gradu imaju odgovor kako prevenirati nastajanje štete. Zovemo ih u ponedjeljak ujutro 🙂

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Humanitarni buvljak bez buva vraća se u Osijek uz omiljeni Ksembin čili i poruku održivosti i zajedništva

Posh Store ponovno u Tvrđi: Sve za euro, veganski čili i pomoć psima iz Azila

Ove subote, 6. lipnja, osječka Tvrđa ponovno postaje mjesto dobre energije, održive kupnje i pomoći napuštenim životinjama. Na livadi kod Više…

Svima želim sretnu i uspješnu 2026. godinu, uz puno zdravlja, sreće i mira, a našem gradu želim da i dalje ostane grad dobrih ljudi i zajedništva – poručio je gradonačelnik Radić

Tisuće Osječana uz Miroslava Škoru dočekale 2026. godinu na Trgu Vatroslava Lisinskog

Središnji gradski doček Nove godine u Osijeku okupio je velik broj građana i gostiju koji su 2026. godinu dočekali uz Više…

Predsjednik Udruge majstora kotlića Slavonije i Baranje Davor Tomić istaknuo je kako je ove godine pripremljena veća količina fiš-paprikaša nego ranijih godina

Badnjak u osječkoj Tvrđi uz 3000 porcija fiš-paprikaša

Grad Osijek i ove je godine na Badnjak u podne organizirao tradicionalno blagdansko druženje sa sugrađankama i sugrađanima na Trgu Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić

Osječkom gradonačelniku Ivanu Radiću uručeno priznanje “Europski najgradonačelnik“

Nika Komadina na originalan način podržala Vatrene i poručila da vjeruje u novi veliki uspjeh hrvatske reprezentacije

Ovo se ne viđa često: Vatreni show u ordinaciji pjevačice Nike Komadine

Već u srijedu, 1. srpnja, očekuje vas prva ljetna Portastična srijeda koja ove godine donosi dvostruki razlog za posjet – posebne pogodnosti u trgovinama i službeni početak sezonskih sniženja

Portastična srijeda otvara sezonu velikih ljetnih sniženja u Portanovi, a stiže i nova Summer Passport nagradna igra