ŽIVOT

Silvana Sabo: Osječka Hitna opremljena nadstandardno

U Zavodu je organizirano pružanje hitne medicinske pomoći kroz 45 timova T1 (liječnik + med.sestra / tehničar + vozač) - kaže Sabo

Objavljeno 15.08.2018
Alan Srčnik

Tragično ugašen život u Zaprešiću podigao je Hrvatsku na noge. Nacija traži krivca. U ministru, u zdravstvu, u manjku novca, slabo opremljenim vozilima Hitne pomoći, u manjku liječnika …

Obzirom da se nacija podijeljeno okomila na navedene pretpostavke, obratili smo se pismeno Zavodu za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije, a s nekoliko pitanja o snazi osječke Hitne i njhovoj opremljenosti …

Ravnateljica Zavoda Silvana Sabo umiruje …

SILVANA SABO, RAVNATELJICA

– U Zavodu je organizirano pružanje hitne medicinske pomoći kroz 45 timova T1 (liječnik + med.sestra / tehničar + vozač) i 5 timova T2 (2 medicinske sestre / tehničara) – krenula je u odgovoru Silvana Sabo.

– U Osijeku radi 15 timova T1 (3 tima 24/7) i 5 timova T2, Đakovu 10 timova T1 (2 tima 24/7), a u ispostavama Beli Manastir, Našice, Donji Miholjac i Valpovo po 5 timova T1 (1 tim 24/7) – nizala je ravnateljica dodavši ključnu informaciju …

– Nedostatak liječnika uslijed fluktuacije kadrova, odlaska na specijalizacije i slično, nadoknađujemo ugovorenim liječnicima drugih zdravstvenih ustanova, temeljem ugovora o poslovnoj suradnji – napisala je.

Pojednostavljeno, Osijeku neće nedostajati liječnika, budući da se iste nadoknadi brzom reakcijom …

– Zavodu je ugovoreno i 19 timova sanitetskog prijevoza (2 vozača + medicinska sestra / tehničar + 2 vozila).

Važna informacija je i da osječka Hitna na teren s timovima T1 ne ide bez liječnika …

– Nikada na intervencije za timove T1 ne idemo bez liječnika, samo za timove T2, u kojima nije ugovoren liječnik, ali samo u slučajevima manje hitnih stanja (3. stupanj hitnosti) – dometnula je Sabo.

Taj stupanj hitnosti, manje hitnosti, 3. stupanj, a prema nama dostupnim informacijama, predviđa upućivanje obiteljskom liječniku nakon manje intervencije.

I napokon, sadržavaju li vozila osječke Hitne sve što je potrebno liječniku?

– Vozila Zavoda su opremljena nadstandardnom opremom – zaključila je Sabo.

Foto: ilustracija

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Rad helikoptera hitne medicinske službe u Osijeku planiran je za početak lipnja. Operativni tim u helikopteru sastojat će se od pilota, medicinske sestre, tehničara i doktora.

Hitna medicina u Osijeku uskoro počinje koristiti helikopter

U Osijek će uskoro imati uspostavljenu Hitnu helikoptersku medicinsku službu koja će pokrivati istok zemlje. Uz Osijek, gradovi koji će Više…

Klinički bolnički centar Osijek je najveća zdravstvena ustanova u ovom dijelu Republike Hrvatske kojoj gravitira više od milijun stanovnika a kroz njihov Objedinjeni hitni bolnički prijam je u proteklih deset godina prošlo više od 500 000 tisuća pacijenata

Deseta obljetnica Objedinjenog hitnog bolničkog prijema pri KBC Osijek, 1. Simpozij hitne medicine u Osijeku

Objedinjeni hitni bolnički prijam KBC-a Osijek ove godine obilježava deset godina rada. Tim povodom organizira se 1. Simpozij hitne medicine Više…

"Inače u prvom stupnju hitnosti mi stignemo do pacijenta za 9 i pol minuta i zahvaljujući ovako velikom standardu i novim vozilima mi dosta dolazimo sigurno i na vrijeme do pacijenta"

Župan Anušić predao ključeve tri nova vozila hitne pomoći

Ispred Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Osječko-baranjske županije u Osijeku ključeve tri nova vozila hitne pomoći za potrebe Zavoda predao Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Motociklisti će se okupiti u caffe baru B.M.W. (Vukovarska cesta 152) od 8, 30 sati, a polazak za Aljmaš organiziranom defileu je predviđen u 10,00 sati.

Blagoslov motora i vozača Aljmaš 2024.

Bogat izbor ornamentalnih i tropskih biljaka, proizvoda i opreme za hortikulturu i florikulturu, cvijeće, ukrasno bilje, vrtne sadnice, med i slično tome kao i zanimljive radionice i gastro ponuda vas očekuju na Proljetnom festivalu u Čepinu

[NAJAVA] Proljetni festival u Čepinu

Informirani, zainteresirani i aktivni građani mogu imati ključnu ulogu u poboljšanju sustava gospodarenja otpadom, donoseći pozitivne promjene u svojim zajednicama

Participacija građana kao ključ ekološki održivog upravljanja otpadom: Primjer iz Osijeka