DK Slavonija na prvenstvu Hrvatske za juniore u Zadru

Dizački klub Slavonija povela je čak deset dizača i dizačica i opet se vratila kući s velikim uspjesima

Objavljeno 12.06.2024
    Matija Ivanković

U petak, 7.6. krenuli su prema Zadru kako bi juniori DK Osijek u subotu, 8.6. nastupali na Prvenstvu Hrvatske. Dizački klub Slavonija povela je čak deset dizača i dizačica i opet se vratila kući s velikim uspjesima.

Od muških juniora, klub su predstavljali:
    – STIPE ŽIVALJ u kategoriji do 55 kg koji je osvojio 3. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – URBAN DERGEZ u kategoriji do 73 kg koji je osvojio 2.mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – TEO KRIŠTO u kategoriji do 81 kg koji je osvojio 3. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – TONI KRIŠTO u kategoriji do 81 kg koji je osvojio 2. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – IVAN GAZDIĆ u kategoriji do 89 kg koji je osvojio 2. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – LEO ŠTIVIĆ u kategoriji do 89 kg koji je osvojio 4. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – BORNA ŽIVALJ u kategoriji do 96 kg koji je osvojio 1. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu

Ženske juniorike na ovom natjecanju bile su:
    – BLANKA JURIĆ u kategoriji do 64 kg koja je osvojila 3. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – EMA ŠTIVIĆ u kategoriji do 64 kg koja je osvojila 2. mjesto u trzaju, izbačaju i biatlonu
    – ANASTASIJA SARKIĆ u kategoriji do 76 kg koja je osvojila 4. mjesto u trzaju te 3. mjesto u izbačaju i biatlonu.

“Neki od natjecatelja oborili su osobne rekorde na ovom natjecanju i ovom im prilikom dodatno čestitamo. DK Osijek je ponosan na svakog od njih, imali su odlične nastupe i kući su donijeli ukupno 26 medalja. Veliko hvala dizačkom klubu iz Zadra na organizaciji. Iako je bilo kratko, uspjeli smo se i okupati i družiti i nadamo se da će se ova mlada ekipa dizača i dizačica samo još više razvijati i rasti kako bi jednog dana bili još bolji i jači i u seniorskim kategorijama. Stajanja nema, ljetni period je pripremi period zato pozivamo sve aktivne članove da redovno dolaze i dalje na trening” – izjavio je Siniša Durgel, tajnik DK Osijek.

Također pozivamo i sve koji se žele okušati u dizanju, sada je idealno vrijeme da započnete svoju dizačku priču.

Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?

VEZANE VIJESTI

Ukupno je bilo sedam klubova iz cijele Hrvatske te 12 veterana. Dizački klub Slavonija na ovom je kolu kroz nastup svojih cura skupio 761,1 bod čime je stao na drugo mjesto i samo je 63 boda ispod prvoplasiranog DK Metalca.

Dizanje utega – Prvo kolo ekipnog prvenstva za žene i pojedinačno veteransko prvenstvo

I ovaj vikend prošao nam je u duhu natjecanja, no ovoga puta na red su došle ženske snage Dizačkog kluba Više…

Simbioza mladosti i energije, te spremnost na mnoga odricanja, a u isto vrijeme i ogromna želja za napretkom u ovom trenutku vodi Svena ka novim uspjesima

Osječanin Sven Korpar ruši sve rekorde u dizanju utega

Osječanin Zdenko Korpar otac je i trener uspješnog mladog sportaša Svena Korpara, koji kao hrvatski reprezentativac ruši rekorde u dizanju Više…

VIŠE IZ KATEGORIJE

Prvenstvo Hrvatske u 3X3 košarci održati će se u Osijeku. To je jedan od 10 turnira koji će se održati u cijeloj Hrvatskoj.

Raspored Prvenstva Hrvatske u 3×3 košarci – Osijek

Ukupno je osvojeno13 medalja, što je zaista odličan učinak i svi koji su se našli na postolju zaslužuju naše čestitke

Odlični rezultati Slavonije-Žito na kadetskom PH, Nikola Šešum osvojio tri zlata i dva srebra

Odlične je rezultate u sastavu naše nacionalne vrste ostvarila članica AK Slavonija-Žito Mia Wild, a ovaj puta se posebno iskazala u utrci na 100 metara, postavivši novi hrvatski rekord u ovoj konkurenciji s vremenom 11,65!

Mia Wild nova juniorska rekorderka na 100 metara!